ADBLUE nedir? Ne amaçla kullanılır?

AdBlue sistemlerinde bilgi ve tecrübesiyle en iyi hizmeti sunan Oto Bilişim, Tüm marka ve modeldeki Binek Araç, Kamyon, Tır, Otobüs, Kamyonet, İş Makineleri ve Traktörlerinizin AdBlue işlemlerini garantili bir şekilde yapmaktadır.

ADBLUE Otomotiv Endüstrisi Derneği (VDA) firmasına ait ticari bir markadır. İçeriğine bakıldığı zaman su bazlı üre çözeltisi olarak özetlenebilmektedir. Bu çözelti, piyasadaki en büyük üretici AdBlue olduğu için dünyanın pek çok yerinde marka adıyla anılmaktadır. %37.5 temizlenmiş üre ve %67.5 sudan oluşmaktadır.


İstediğiniz Ürüne ait detaylı bilgi, fiyat için bizi arayabilir veya Whatsapp dan destek alabilirsiniz !

0224 441 16 26  |  0531 573 13 63

WhatsApp üzerinden mesajlaşarak sorularınızı, hizmet ve ürünler hakkında destek alabilirsiniz!


Volkswagen, Seat, Opel, Honda, Fiat, Toyota, Alfa Romeo, Skoda, Mazda, Renault, Chevrolet, Ford, Kia, Hyundai, Peugeot, Citroen, Subaru ve diğer markalara hizmet verilmektedir.

VİP HİZMETİMİZ Porsche, Mini, Land Rover, Mercedes, Bmw, Audi, Volvo araçlarınız için lütfen bizi arayın!

AdBlue ne işe yarar?

İlk olarak AdBlue sisteminin aracınızın yakıt tüketimini azaltmadığını belirtmek gerekiyor. Çözeltinin amacı aracınızın yakıt tasarrfufuna katkı sağlamak değil, aracınızın egzoz emisyon salınımını düşürmektir. Egzoz Sitemine karıştırılan bu çözelti zararlı Azotoksit (NOx) gazlarını parçalayarak nitrojen ve su buharına dönüşmesini sağlamayı ve zehirli gaz salınımını azaltmayı hedeflemektedir.

ADBLUE Nasıl Çalışır?

Avrupa Birliği ülkelerinde 1 Eylül 2014 tarihinde yürürlüğe giren egzoz gazı emisyon mevzuatı ile EURO 6 emisyon standardı kabul edilmiş oldu. Bu standarttaki araçların egzoz sistemlerinde Dizel Partikül Filtresine ek olarak SCR(Slective Catalytic Redictuon) yani seçici katalitik indirgeme sistemi kullanılmıştır. Bu sistemde metal katalizörün üzerine AdBlue sıvısı Püskürtülerek NOx gazlarının nitrojen ve su buharına dönüşmesini sağlamaktadır.

AdBlue biterse ne olur?

Aracınızın motoruna hiç bir etkisi yoktur, AdBlue bitse dahi aracınızı kullanmaya devam edebilirsiniz ancak egzoz emisyonu yükseleceği için kontağı kapattıktan sonra AdBlue tankını doldurana kadar aracınız çalışmayacaktır.

AdBlue uyarısı durumunda ne yapılmalı?

AdBlue tankının doluluğu kontrol edilerek çözeltinin bitmesi durumunda tamamlanması gereklidir. Ancak tank dolu olduğu halde uyarı devam ediyorsa AdBlue sisteminde ya da SCR sisteminde bir arıza meydana gelmiştir. Aracınızı servisinizde kontrol ettirmelisiniz.

AdBlue Sisteminin Onarım Maliyeti Nedir?

Aracınızın marka ve modeline bağlı olarak değişmekle birlikte AdBlue sisteminin değişim maliyeti oldukça yüksektir. Ortalama olarak 4.000 TL – 14.000 TL arasında bir maaliyet çıkmaktadır.

Son çözüm olarak AdBlue iptali,

Bu işlem diğer işlemlere göre en ekonomik ve en sorunsuz yöntemdir. Eğer profesyonel bir AdBlue iptali sunan bir işletmeye bu işlemi yaptırırsanız ömür boyu bir daha aracınız bu sistem ilgili hiç bir arıza vermemektedir. Yıldız Chp Tuning olarak aracınızın bu arızasını 2 yıl garantili ve en ekonomik şekilde sunmaktayız. Yapılan işlem sonrası kesinlikle aracın diğer hiç bir parçası etkilenmemektedir. Yani aracınıza başka bir arıza oluşturmamaktadır.

AdBlue iptali sonrası muayeneden geçebilir miyim?

Yukarıda belirtildiği gibi eğer profesyonel hizmet aldıysanız %100 muayeneden sorunsuz geçebilirsiniz.

“Not: Bu işlem aracınız için bir kez yapılıp ömür boyu sorunsuz kullanmanızı sağlamaktadır.”

AdBlue iptali araca zarar verir mi?

Profesyonel olarak yapılan lisanslı bir işlem ise araca hiçbir zarar vermemektedir.

AdBlue iptalini nerede yaptırabilirim ve iletişim nasıl sağlarım?

AdBlue iptalini Bursa Chip Tuning’e garantili bir şekilde yaptırabilirsiniz.